adas@dziugger - jogger

"Opera nie otwiera żadnych stron!" - rozwiązanie

dnia 22 czerwca 2008, o godzinie 15:20:02

Ostatnio kilka razy otrzymałem takie pytania. W Operze tym użytkownikom po wpisaniu adresu i naciśnieciu Entera nie działo się nic. W kilku (chyba większości) przypadkach okazało się, że powodem tego było zablokowanie zawartości w Operze. Po prostu jakimś cudem (haa... ciekawe jakim) w na liście zablokowanych pojawiła się gwiazdka. No i gwiazka, jak to gwiazdka, olśniła swym blaskiem wszystkie strony i nie pozwoliła im się otwierać :) Trzeba ją usunąć: Preferencje - Zaawansowane - Zawartość - Blokowana zawartość...

Więcej informacji: Blokowanie zawartość (reklamy) w Operze.

Nie pomogło? Sprawdź czy jakiś antywirus, firewall czy inne dziwne oprogramowanie nie blokuje stron. Więcej pomysłów nie mam ;)

Tagi:

Komentarze:

D4rky # | dnia 22 czerwca 2008, o godzinie 16:46:32

Ciekawe – piszesz dla uzytkownikow Opery na stronie internetowej o tym jak odblokowac wyswietlanie stron internetowych w Operze :D

Ah, te paradoksy :)

Yano # | dnia 22 czerwca 2008, o godzinie 17:05:15

Z ciekawości sprawdziłem jak to działa w firefoksowym AdBlocku. Otóż dopisanie gwiazdki do reguł blokuje jedynie pobieranie plików dołączonych do obecnie oglądanej strony (style, obrazki, skrypty itd.). Sama strona się wyświetla, choć w wersji mocno podstawowej. ;)
Może jednak by warto zasugerować, żeby w Operze było to podobnie rozwiązane?

kaczor # | dnia 22 czerwca 2008, o godzinie 20:55:49

Jak komuś opera nie otwiera stron to już jej nie używa przecieżm ^^ xd

Underek # | dnia 22 czerwca 2008, o godzinie 20:57:06

D4rky sa tez inne przeglądarki. Jak niedziała Opera to przez liska szukam rozwiazania.

D4rky # | dnia 22 czerwca 2008, o godzinie 20:57:56

Underek – wiem, zartowalem sobie :)

ffatman # | dnia 23 czerwca 2008, o godzinie 05:51:33

Ustawienia PeerGuardiana, jak kto uzywa, sprawdzac.

serdelll # | dnia 23 czerwca 2008, o godzinie 17:32:44

problemem mogą być również nieodpowiednio poblokowane reklamy geniusa

Agata w chinach # | dnia 24 czerwca 2008, o godzinie 16:00:33

a propos blokowania, moji mili, czy mozliwe zeby za pomoca przegladarki, np opery, opinac piekne chinskie blokady stron? ktos mi takie rozwiazanie podpowiedzial…ale wydaje mi sie,ze to raczej niestety strony sa blokowane a nie przegladarki jako takie…..hm?

Operowicz # | dnia 07 lipca 2008, o godzinie 00:34:57

Witam, mialem dokladnie ten sam przypadek co opisany w tym artykule, swoja droga zastanawiam sie skad wziela sie ta „gwiazdka” w Preferencje – Zaawansowane – Zawartość – Blokowana zawartość... Cuda?? Dzieki za podanie rozwiazania.. ;)

Krzysztof # | dnia 15 lipca 2008, o godzinie 17:37:00

Pozdrawiam wszystkich.Używałem opery starszych wersji aż do 9.27 po zainstalowaniu opery 9.5 zaczęły mi się robi cuda na kompie.Jestem amatorem w sprawach komputerowych ale co nieco potrafię.Ta opera nie otwiera stron albo robi to tak wolno że dostaje szału.Wcześniej opera chodziła cacy.Co się dzieje?????

Blanca # | dnia 16 lipca 2008, o godzinie 09:46:45

Hej.
Dwa dni temu zainstalowalam Opere.
Dzisiaj rano przy probie otwarcia jakiejkolwiek strony wyskakuje mi u gory komunikat:
„Any visible images have invalid or missing ALT attributes.”
Zadna strona sie nie otwiera.
Co robic?Pomozcie :)

luki667 # | dnia 02 sierpnia 2008, o godzinie 08:56:28

Witam, mialem dokladnie ten sam przypadek co opisany w tym artykule, swoja droga zastanawiam sie skad wziela sie ta „gwiazdka” w Preferencje – Zaawansowane – Zawartość – Blokowana zawartość... Cuda?? Dzieki za podanie rozwiazania.. ;)
===
dokładnie to samo pytanie chciałbym zadać – skąd ta gwiazda się tam wzięła ? przecież sam jej nie dopisałem.. jakiś skrypt na stronie albo program skądś, gdzieś, jakoś.. ? wartałoby wiedzieć co mi zmienia przeglądarkę bez mojej wiedzy, pozdrawiam..

luki667

adi # | dnia 05 października 2009, o godzinie 13:21:55

A mi opera 10 (ubu 8.04) nie wyświetla stron pomimo, że w "Blokowana zawartość" nie mam nic - za dawnych czasów byłem fanem Opery, chciałem wrócić z Firefoxa a tu kupa...

WhyDuck # | dnia 08 listopada 2009, o godzinie 16:19:14

Widok → Styl → kliknij w "Sprawdź atrybuty ALT", żeby odptaszkować.

Wujaszek Google nie gryzie

NOD32 # | dnia 11 grudnia 2009, o godzinie 08:24:46

Kiedyś miałem dokładnie taki przypadek. Problemem był program antywirusowy NOD32. Wystarczyło usunąć problemowy adres URL z listy blokowanych adresów. Można to zrobić po naciśnięciu F5 w oknie programu NOD32 a następnie zakładka: <em>Protokoły HTTP i HTTPS -> Zarządzanie adresami</em>

SOPOT MARCIN # | dnia 10 lutego 2012, o godzinie 14:07:20

Wtam all . jamam taki problem z Opera urzywam jej od zawsze i teraz jest tak wlanczam opere wybieram adres i nic sie niedzieje przez dlugi a nawet bardzo dlógi czas az naraz dziala normalnie . ale jak zamkne przegladarke i wlacze odnowa znowu to samo dlugo nic .jak zalapie to jest prawie ok tylko menadzer hasel zniknol mi wszystkie hasla

HiHola # | dnia 10 marca 2012, o godzinie 16:31:54

Witam.
Od zawsze używałam firefoxa, ale od pewnego czasu zaczął się na dość długo zawieszać, więc postanowiłam zmienić przeglądarkę. Chrome nie działa (nie bo nie), więc zainstalowałam Operę. Najpierw najnowszą wersję, później starszą, później jeszcze starszą, a problem wciąż ten sam - nic się nie otwiera. Niby się ładuje ale wyświetla się tylko napis: Opera Link enabled.

Your browser data is now available to your Opera browser on any computer or mobile device. Read More.

i dalej nic. Otwierałam zablokowaną zawartość, ale na tej liście nic nie ma. Mam Windows 7 i Avasta, ale nie wiem jak w tym antywirusie sprawdzić, czy to on nie blokuje (czy jest tam jakaś lista programów blokowanych?).
Bardzo proszę o pomoc!

RR # | dnia 14 kwietnia 2013, o godzinie 20:48:06

podobny problem - opera nie otwiera stron - problem zniknął po odinstalowaniu antywira ( w moim przypadku NOD 5)